نقاط ذوب فلزات بررسی نکات و انواع آن

نقاط ذوب فلزات

فلزات به دلیل توانایی مقاومت در برابر شرایط شدید شناخته شده اند. بارهای سنگین ، دوچرخه سواری بدون توقف ، ضربه زیاد ، محیط های سوزاننده و حتی دمای بالا. کوره ها ، نقاط ذوب فلزات موتورهای احتراقی ، موتورهای جت ، نازل های احتراق ، ماشین آلات پرسرعت و سیستم های اگزوز به طور مداوم در معرض درجه حرارتی قرار دارند که می تواند باعث ذوب شدن برخی از انواع فلزات شود. هنگام انتخاب یک فلز برای کاربردهای با درجه حرارت بالا ، چندین نقطه مختلف دما باید ارزیابی شوند و یکی از مهمترین درجه حرارت ها برای دانستن درجه حرارت ذوب فلز است.

لوله گالوانیزه صنعتی سمنان ۱.۲ اینچ

دمای ذوب فلزات چیست؟

دمای ذوب فلز ، که از نظر علمی بیشتر به عنوان نقطه ذوب شناخته می شود ، دمایی است که فلز شروع به تبدیل شدن از فاز جامد به فاز مایع می کند. در دمای ذوب ، فاز جامد و فاز مایع یک فلز در تعادل وجود دارد. پس از دستیابی به این دما ، گرما می تواند به طور مداوم به فلز اضافه شود نقاط ذوب فلزات ، اما این باعث افزایش دمای کلی نمی شود. هنگامی که فلز کاملاً در فاز مایع قرار گرفت ، گرمای اضافی مجدداً باعث افزایش درجه حرارت فلز می شود.

 

چرا دمای ذوب فلز مهم است؟

بسیاری از دمای مهم وجود دارد که یک فلز از طریق فرایند فلزکاری یا در نتیجه کاربرد گرم می شود ، اما دمای ذوب فلز یکی از مهمترین آنهاست.

 

یک دلیل بسیار مهم بودن درجه حرارت ذوب به دلیل خرابی جز component است که می تواند با رسیدن فلز به دمای ذوب خود رخ دهد. خرابی فلز ممکن است قبل از نقطه ذوب اتفاق بیفتد ، اما وقتی فلزی به دمای ذوب خود برسد و شروع به تبدیل شدن به مایع کند ، دیگر هدف مورد نظر خود را نخواهد داشت. نقاط ذوب فلزات به عنوان مثال ، اگر یک جز component کوره شروع به ذوب شدن کند ، اگر اجزا از اهمیت کافی برخوردار باشند ، دیگر کوره عمل نخواهد کرد. اگر نازل سوخت موتور جت ذوب شود ، روزنه ها مسدود می شوند و ممکن است موتور را بی فایده کنند. توجه به این نکته ضروری است که انواع دیگری از خرابی فلزات مانند شکستگی ناشی از خزش ممکن است قبل از رسیدن به دمای ذوب اتفاق بیفتد ، و لازم است قبل از این تحقیقات در مورد تأثیر دماهای مختلفی که یک فلز تحت آن قرار خواهد گرفت ، انجام شود.

 

دلیل دیگر اهمیت دمای ذوب فلز این است که فلزات در حالت مایع شدن بیشتر شکل می گیرند. برای بسیاری از فرایندهای مختلف تولید ، فلزات تا دمای ذوب گرم می شوند. ذوب ، جوشکاری فیوژن و ریخته گری برای انجام آنها مستلزم مایعات بودن فلزات هستند. هنگام انجام فرآیند ساخت که در آن فلز ذوب می شود ، مهم است که دمایی را که در آن اتفاق می افتد بدانید تا مواد مناسب برای تجهیزات مورد استفاده انتخاب شود. نقاط ذوب فلزات به عنوان مثال ، یک تفنگ جوشکاری باید بتواند در برابر گرمای محیط قوس الکتریکی و فلز مذاب مقاومت کند. تجهیزات ریخته گری مانند قالب باید دمای ذوب بالاتری نسبت به فلز ریخته شده داشته باشند.

 

دمای ذوب فلزات معمولی

این دمای ذوب انواع فلزات رایج است: نوع آجدار ورق های فولادی

قیمت ورق پلی کربنات اکریلیک

آلومینیوم: 660 درجه سانتیگراد (1220 درجه فارنهایت)

برنج: 930 درجه سانتیگراد (1710 درجه فارنهایت)

آلومینیوم برنز *: 1027-1038 درجه سانتیگراد (1881-1900 درجه فارنهایت)

کروم: 1860 درجه سانتیگراد (3380 درجه فارنهایت)

مس: 1084 درجه سانتیگراد (1983 درجه فارنهایت)

طلا: 1063 درجه سانتیگراد (1945 درجه فارنهایت)

اینکونل *: 1390-1425 درجه سانتیگراد (2540-2600 درجه فارنهایت)

چدن: 1204 درجه سانتیگراد (2200 درجه فارنهایت) انواع پوشش فلزی

سرب: 328 درجه سانتیگراد (622 درجه فارنهایت)

مولیبدن: 2620 درجه سانتیگراد (4748 درجه فارنهایت)

نیکل: 1453 درجه سانتیگراد (2647 درجه فارنهایت)

قیمت ورق سیاه رول

 

پلاتین: 1770 درجه سانتیگراد (3218 درجه فارنهایت)

نقره ای: 961 درجه سانتیگراد (1762 درجه فارنهایت)

کربن فولاد *: 1425-1540 درجه سانتیگراد (2597-2800 درجه فارنهایت)

فولاد ضد زنگ *: 1375 – 1530 درجه سانتیگراد (2500-2785 درجه فارنهایت)

تیتانیوم: 1670 درجه سانتیگراد (3038 درجه فارنهایت)

تنگستن: 3400 درجه سانتیگراد (6152 درجه فارنهایت)

روی: 420 درجه سانتیگراد (787 درجه فارنهایت)

* آلیاژها بیش از یک عنصر دارند ، بنابراین دمای ذوب آنها محدوده ای است که به ترکیب آلیاژ وابسته است. روش ساخت تیرآهن لانه زنبوری

قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد

سوپرمارکت های فلزی

سوپرمارکت های فلزی بزرگترین تامین کننده فلز کم حجم در جهان با بیش از 90 فروشگاه آجر و ملات در سراسر ایالات متحده ، کانادا و انگلستان است. نقاط ذوب فلزات ما متخصص فلز هستیم و از سال 1985 خدمات و محصولات با کیفیت مشتری ارائه می دهیم.

قیمت تیرآهن اروپا در تهران

در سوپرمارکت های فلزی ، ما طیف گسترده ای از فلزات را برای کاربردهای مختلف عرضه می کنیم. سهام ما شامل: فولاد ضد زنگ ، فولاد آلیاژی ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ابزار ، آلومینیوم ، برنج ، برنز و مس است. فولاد ضد زنگ 316 چیست

 

فولاد نورد گرم و سرد ما در طیف گسترده ای از اشکال از جمله: میله ، لوله ، ورق و صفحه در دسترس است. ما می توانیم فلزات را به مشخصات دقیق شما برش دهیم. نقاط ذوب فلزات

منظور از پیری فلز چیست

امروز از یکی از 90+ مکان ما در آمریکای شمالی دیدن کنید.

قیمت میلگرد ابهر در مشهد