آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

 

منظور از پیری فلز چیست

یادداشت سردبیر: در طول ماه مارس ، ما توجه خود را به شناسایی مواد مثبت (PMI) در صنعت نفت و گاز متمرکز کرده ایم. مقالات قبلی ما در مورد چگونگی خوردگی سولفیداسیون و آلکیلاسیون HF در نقص مکانیکی لوله کشی و تجهیزات پتروشیمی متمرکز بود. این مقاله به جوشکاری می پردازد. آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

قیمت میلگرد ابهر در مشهد

 

شناسایی فلزات و آلیاژها در صنعت نفت و گاز (O&G) ، به ویژه در کارخانه های فرآوری پایین دستی (تصفیه ، پتروشیمی ، فرآوری گاز) از اهمیت بیشتری برخوردار است. بسیاری از حوادث مرگبار در پالایشگاه ها و سکوهای نفتی را می توان به اجزای معیوب یا تقلبی ساختمان فلزی ، خوردگی سولفیدیک لوله کشی و تجهیزات ، یا به دلیل اینکه لوله کشی از موادی ساخته شده است که مشخصات آن را ندارد ، به ویژه مواد آلیاژی تهیه نشده و نادرست ، جستجو می شود. چرا PMI (شناسایی مواد مثبت)؟

قیمت تیرآهن اروپا در تهران

برای جلوگیری از این حوادث فاجعه بار ، بر اجرای برنامه تأکید ملی OSHA (NEP) تأکید شده است. NEP یک برنامه اجرایی در سطح ملی است و شامل برخی دستورالعمل ها است که بر صنعت نفت و گاز تأثیر می گذارد:

قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد

2009 – شماره راهنمای NEP CPL 03-00-010 برای پالایشگاه های نفت برای محافظت از کارگران آن در برابر انتشار مواد شیمیایی بسیار خطرناک

2011 – شماره راهنمای NEP CPL 03-00-014 برای تاسیسات شیمیایی برای محافظت از کارگران خود در برابر انتشار مواد شیمیایی بسیار خطرناک آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

قیمت ورق سیاه رول

1994 – فرآیند OSHA مدیریت ایمنی (PSM) – 29 CFR 1910.119 (j) یکپارچگی مکانیکی

برای اکثریت قریب به اتفاق سیستمهای لوله کشی “فشار” ، لوله فولادی مورد نیاز است. فولاد به دلیل مقاومت استثنایی خود مشهور است اما نقص مهلک آن حساسیت در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. یکی از راه های محافظت از فولاد در برابر خوردگی آلیاژ آن با فلزات دیگر مانند کروم (Cr) یا نیکل (Ni) است. مورد دیگر پوشاندن آن با پوشش های فلزی و غیر فلزی مانند رنگ ، روی ، کادمیوم ، آلومینیوم ، کروم ، نیکل ، نیکل کروم ، اکسید آهن و نقره است تا از محافظت در برابر موانع برخوردار شود. ما اغلب درباره تأیید عناصر موجود در این فلزات ، درک گزارش های آزمایش میل از جمله فولادها و فولادهای ریز آلیاژی ، مطالبی را نوشتیم. در حقیقت ، صنعت نفت و گاز دریافته است که استفاده از ابزارهای قابل حمل XRF در هنگام تأیید فلز و آلیاژ در این لوله ها تفاوت اساسی دارد.

قیمت ورق پلی کربنات اکریلیک

آنالیز دستی اشعه ایکس فلورسنت (XRF) ابزاری رایج برای شناسایی مثبت مواد در صنعت نفت و گاز است. XRF یک روش تحلیلی غیر مخرب است که برای تعیین ترکیب اولیه مواد استفاده می شود. آنالایزرهای XRF با اندازه گیری اشعه ایکس فلورسنت (یا ثانویه) ساطع شده از یک نمونه ، هنگامی که توسط منبع اولیه اشعه X تحریک می شود ، شیمی یک نمونه را تعیین می کنند. هر یک از عناصر موجود در یک نمونه مجموعه ای از اشعه ایکس فلورسنت مشخص (“اثر انگشت”) را تولید می کند که برای آن عنصر خاص منحصر به فرد است ، به همین دلیل طیف سنجی XRF یک فناوری عالی برای تجزیه و تحلیل کمی و کیفی ترکیب مواد است. (می توانید اطلاعات بیشتر در مورد فناوری XRF را در اینجا بخوانید.) آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

 

 

لوله ها ، خودشان ، تنها یک جز component در یک خط لوله هستند. براکت ها و پیچ و مهره ها و کلیپس ها و تمام جوشکاری وجود دارد که برای اتصال لوله ها و سایر اجزای سازنده همراه آن است. و تمام آن اجزا ، از جمله مواد جوشکاری ، باید از فلزات و آلیاژهای مناسب ساخته شوند. فولاد ضد زنگ 316 چیست

 

شکست جوش

 

یک شکست بسیار رایج در صنعت O&G استفاده از فلز جوش نامناسب در هنگام ساخت لوله کشی است. علاوه بر این ، یکی از زمینه های چالش برانگیز برای دسترسی PMI ، جوشکاری است. بنابراین به نظر می رسد جوش ها نگرانی مضاعفی دارند: مواد دقیق آلیاژی و قابلیت دسترسی. بیایید نگاهی به برخی از مسائل پیچیده مربوط به PMI جوش ها بیندازیم.

 

وزارت حمل و نقل ایالات متحده گزارش می دهد که “خرابی های مادی یا جوشکاری به دلیل ترشح فرآورده های نفتی و گاز طبیعی می تواند منجر به ایمنی عمومی و خطرات زیست محیطی شود. از سال 1996 – 2003 ، چهار صدمه به شکست مواد / جوش در صنعت گاز طبیعی وارد شد. ” آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

 

 

استفاده از مواد جوشکاری صحیح بسیار مهم است. علاوه بر این ، وزارت حمل و نقل به جوشكاران یادآوری می كند كه “در طول ساخت فولاد ، ناخالصی ها گاهی اوقات می توانند در فولاد مذاب باقی بمانند. این ناخالصی ها می توانند باعث اتصال ناقص مواد در صفحه فولادی یا شمش فولادی گرد جامد مورد استفاده برای تولید لوله و سایر اجزای خط لوله شوند. اگرچه فرایندهای اولیه ساخت فولاد اجازه می دهد تا ناخالصی های بیشتری باقی بماند ، فرایندهای جدیدتر بهبود یافته این پتانسیل را کاهش داده و کیفیت فولاد مورد استفاده را بسیار بهبود بخشیده اند. هنوز نقص در مواد فولادی می تواند منجر به خرابی شود. انواع پوشش فلزی

 

بنابراین بازرسان PMI باید امیدوار باشند که جوشکارهای اصلی خط لوله مراقب ماده ای که استفاده می کنند و همچنین ماده ای را که ذوب می کنند ، باشند. بهترین روشهای امروز آزمایش 100٪ از مواد مهم به عنوان بخشی از یک برنامه QA / QC است آیا از 100٪ PMI کوتاه می آیید زیرا نمی توانید به جوش ها برسید؟

. برای تأیید ترکیب مواد پرکننده و میزان رقت ، باید جوش های نهایی جدا شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. با مقررات ایمنی صنعتی