قیمت ورق سیاه رول

از جمله پر رونق ترین و پر فروش ترین نوع ورق ها ورق های فولادی هستند که به شدت در بازار آهن آلات و فولاد یافت می شود. ورق سیاه فولاد مبارکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کارخانه فولاد مبارکه از جمله معتبر ترین ترین و برترین کارخانه جات تولید داخل در عرصه فولاد در ایران است که از محبوبیت بالایی در میان مصرف کنندگان هدف برخوردار است به این دلیل که تمامی محصولات خود را براساس به روزترین استاندارد های روز دنیا تولید می کند و همین دلیل سبب شده است که حتی از خارج از کشور هم مشتریان و طرفداران خود را داشته باشد و همیشه تقاضای محصولات فولادی از خارج از کشور هم برای محصولات این کارخانه وجود داشته باشد.قیمت ورق سیاه رول  

برای مشاهده قیمت ورق سیاه اینجا کلیک کنید.

شرکت ورق سازی فولاد مبارکه اصفهان

شهر زیبا و بزرگ اصفهان از جمله شهرهایی می باشد که  محصولات فولادی بسیاری تولید و به بازار عرضه می کند و کارخانه هایی در این شهر وجود دارد که همگی در رتبه خوبی قرار دارند و یکی از این کارخانه ها کارخانه مهم و بزرگ فولاد مبارکه اصفهان است که مادر فولاد ایران نیز شناخته شده است .این کارخانه بزرگ در جنوب شهر اصفهان واقع شده است و از سال 1360 فعالیت خود را شروع کرده است و به صورت رسمس در سال 1371 تاسیس شده است . فولاد مبارکه اصفهان از جمله افتخارات بزرگ برای کشور ایران می باشد .این شرکت معتبر از زیر مجموعه های بسیار بزرگ و زیادی برخوردار می باشد که می توان به شرکت هایی نظیر :

و چندین شرکت دیگر اشاره کرد .

انواع محصولات فولاد کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

انواع محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند از کیفیت و گریدبالایی برخوردار می باشند که مطابق استاندارد های بین المللی هستند به همین دلیل که نیاز مشتری را تا حد بسیار زیادی برطرف می کند سبب شده است که مشتریان در اکثر نقاط جهان مشتری دائمی این شرکت باشند .شرکت فولاد مبارکه که در زمینه تولید ورق های فولادی معروف می باشد و بهترین نوع ورق را در این گرید محصول ارائه می دهد موفق به تولید انواع ابعاد ورق در گریدها و ضخامت های متنوعی و مطابق با نیاز مشتری شده است که به چندین مورد در پاراگراف بعد ی اشاره می کنیم :

 1. رول ورق سیاه Hot Rolled Steel coil

فلز ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان ورق گرمی است که در فرآیند نورد گرم به تولید رسیده است از این سبک ورق بیش تر در مصارف ساختمانی استفاده می شود و از ضخامت 6 الی 15 میلیمتر  برخوردار است که معمولا در این نوع از ورق ، عرض ورق از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.قیمت ورق سیاه رول

 1. ورق اسید شویی Hot rolled pickled and oiled

فلز ورق اسید شویی هم مانند  سایر ورق ها مطابق استاندارد ها تولید می شود که درطی فرایندی با عنوان اسیدی شویی روی ورق و روغن کاری تهیه می گردد . از ورق اسیدشویی معمولا در صنایع  مختلفی استفاده می شود مانند:

و… به کار گرفته می شود .

نکته : به طور کلی ورق های اسید شویی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از عرض های 1000 یا 1250 میلیمتر ایجاد می شوند.

 1. ورق روغنی Cold rolled carbon steel

فلز ورق نورد سرد یا ورق روغنی در ضخامت هایی اعمم از  0.4 میلیمتر الی 2 میلیمتر ایجاد می شود و به دلیل پایین بودن ضخامت آن به صورت رولی به بازار عرضه می گردد.

کلاف گالوانیزه

فلز ورق گالوانیزه از جمله اولین ترین طرح های تولیدی ورق ها می باشد که در انواع صنایع اعمم از : خودروسازی و ساخت لوازم خانگی به کاربرده می شود .

ورق گالوانیزه به روش :

غوطه وری تولید می شود که ورق را در حوضچه ای مذاب از فلز روی غوطه ور می کنند تا سطح آن کاملن از روی پوشانده شود و از فرآیند سایش و خوردگی در جان ورق در طول زمان جلوگیری گردد.

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

گالوانیزه چیست : گالوانیزه به روشی گفته می شود که در طی آن قطعات فلزی با لایه ای فلز دیگر مانند روی پوشانده می شود تا در برابر خطرات اب هوایی مصون بماند.

خرید ورق گالوانیزه

همان طور که مشهود است و در پاراگراف های قبلی هم گفتیم ورق گالوانیزه یکی از مهم ترین نوع ورق ها در صنعت ساخت ساز و فولاد می باشد که در هنگام خرید آن باید به نکاتی توجه ویژه ای داشته باشیم :

1. کاربرد ورق که می خواهیم در چه عرصه ای از آن استفاده کنیم

2. شکل ظاهری ورق

3.  ضخامت ورق

مورد اهمیت می باشد .

چه عواملی بر قیمت ورق گالوانیزه موثر است

قیمت فلز ورق گالوانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

و … بستگی دارد .

نمودار قیمت ورق گالوانیزه

در نمودار قیمت برای هر محصول  می تواند میزان دقیق نوسانات قیمت آن محصول را در زمان های مختلف به ما نشان دهد. و همین موضوع هم میتوانید کمک شایانی برای خرید محصول با بهترین قیمت باشد. با کیک بر روی نمودار قیمت ورق گالوانیزه در بخش توضیحات در جدول میتوانید نمودار قیمت این محصول را در ماه های گذشته مشاهده کنید.قیمت ورق سیاه رول

روش های گالوانیزه فلزات به چند دسته تقسیم بندی می شوند

1.  فرآیند گالوانیزه گرم : غوطه وری کردن فلزات در حوضچه روی که فرآیندی که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرد.

2. فرآیند گالوانیزه سرد : در روش گالوانیزه سرد پوشش دهی فلز به صورت الکتروشیمیایی صورت می پذیرد.

انواع ورق گالوانیزه از لحاظ شکل وظاهر را نام برده

به طور عمده انواع ورق های گالوانیزه را بر اساس شاخص هایی نظیر :

 1. سرعت سرد کردن
 2. ضخامت پوشش روی

در انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند .

انواع کاربرد ورق گالوانیزه :
 1. صنعت خودرو
 2. ساختمان سازی
 3. تاسیسات
 4. لوازم خانگی
 5. صنعت الکترونیک و کامپیوتر
 6. صنایع لوله و پروفیل
 7. صنعت کشاورزی

 

ورق گالوانیزه شیروانی

فلز ورق گالوانیزه شیروانی  به انواعی از ورق های گالوانیزه ای گفته می شود که شکل داده شده اند و در انواع مختلفی به بازار عرضه می گردند :

 1. ورق کرکره ای
 2. ورق سینوسی
 3. ورق ذوزنقه
 4. ورق شادولاین
 5. ورق طرح سفال
 6. ورق زنگی

که در انواع ضخامت های مختلف اعمم از 0.3 تا 1 میلیمتر در بازار موجود می باشد.