قیمت نبشی

در ساختمان‌سازی و صنعت از پروفیل‌های متعددی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها نبشی است. این مصالح ساختمانی برحسب نوع ظاهر و نیز چگونگی تولید در گروه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه به این گروه‌ها می‌پردازیم.

شرح مختصری در مورد پروفیل نبشی

نبشی یکی از انواع پروفیل‌ها است که در قسمت مقطع دارای دو ضلع است که به‌صورت عمود بر یکدیگر قرارگرفته‌اند و در انواع و اقسام بناها و سازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. پیش از اینکه به این دسته از مصالح بپردازیم بهتر است کمی در مورد پروفیل‌ها صحبت کنیم. این کلمه ازنظر معنایی به مفهوم مقطعی ثابت است که از طول زیادی بهره می‌برد. پروفیل‌ها بر اساس جنسی که دارند و نیز میزان مستحکم بودنشان کارایی‌های بسیار زیادی دارند. ازجمله‌ی این کاربردها می‌توان به ساختمان‌سازی، ماشین‌سازی و غیره اشاره کرد.

قیمت نبشی

خوب است بدانید پروفیل‌ها در شکل‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند و انواع مختلفی دارند. به‌صورت کلی پروفیل‌ها در دودسته‌ی اصلی طبقه‌بندی می‌شوند که عبارت هستند از: پروفیل‌های ساختمانی و پروفیل‌های صنعتی. در ادامه کمی در مورد پروفیل‌های ساختمانی و انواع صحبت کرده و سپس به بررسی این محصولمی‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پروفیل‌های ساختمانی آهن رسان

پروفیل‌های ساختمانی همان‌طور که از نام آن‌ها نیز برمی‌آید در صنایع مرتبط با ساخت ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازجمله‌ی این پروفیل‌ها می‌توان به در و پنجره‌های آلومینیومی اشاره کرد که از سه نوع از پروفیل‌ها یعنی پروفیل نورد گرم، پروفیل نورد سرد و نیز پروفیل مرکب ساخته‌شده است. پروفیل‌های نورد گرم را از شمش‌های فولادی می‌سازند و شکلی شبیه به قوطی دارند.

در مقابل پروفیل‌های نورد سرد به کمک پروسه‌های خم کردن و پرس کردن ورق‌های فولادی ساخته می‌شوند و شکلی تقریباً شبیه به ناودان دارند. این دسته از پروفیل‌ها استحکام کمی داشته و برای کارهای معمول و غیر سنگین مثل ساخت ناودان، تیرهایی که به‌عنوان حامل و تکیه‌گاه در ساخت سقف‌های کاذب مورداستفاده قرار می‌گیرند، در درب‌های ساختمان به‌عنوان چارچوب و غیره از آن‌ها بهره گرفته می‌شود. پروفیل‌های مرکب نیز همان‌گونه که از اسمشان معلوم است از به هم وصل شدن تعدادی پروفیل‌های گرم و سرد ساخته می‌شود.

پروفیل‌های صنعتی در صنعت‌های گوناگون در نقش قطعه‌ها و وابسته‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از صنایع خودروسازی، نظامی و غیره. در این نوع از پروفیل‌ها دقیق ساخته‌شدن و نیز رعایت ویژگی‌های مکانیکی و الکتریکی بسیار مهم بوده و می‌بایست دانش فنی همراه باتجربه در آن‌ها مورداستفاده قرار گیرد. تخصصی بودن تولید این دسته از پروفیل‌ها به‌قدری است که هر تولیدکننده‌ای توانایی ساخت برخی پروفیل‌های خاص که مشخصه‌های منحصربه‌فردی دارند را ندارد.

موارد استفاده از نبشی‌ها

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم این دسته از پروفیل‌ها دارای سطح مقطعی هستند که دو ضلع بر آن عمود شده است. این مصالح را می‌توان در دسته‌ی پرمصرف‌ترین مصالح دانست که کارایی‌های بسیار گسترده و متنوعی دارند. این محصول به دو شیوه‌ی مرکب و منفرد در ساخت سازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این از این پروفیل به شکل ترکیبی هم استفاده می‌کنند و آن را همراه با سایر وسیله‌ها و سازه‌ها هم به کار می‌برند. یکی از انواع این مصالح نوع لقمه نامیده می‌شود که عموماً در سازه‌هایی که در ارتباط با آسانسور و وابسته به آن هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که در این دست از سازه‌ها نبشی‌هایی که به‌صورت خردشده هستند مورد بهره‌گیری قرار می‌گیرند. نام‌گذاری لقمه نیز به همین دلیل است.مورد مصرف دیگر این پروفیل‌ها در سقف‌های کرومیت است. در قسمت بال بالایی این سقف‌ها از یکی از مصالح تیرچه‌ی نبشی، تسمه و یا ناودانی بهره گرفته می‌شود که هر یک از این‌ها که برای استفاده انتخاب شوند با یک‌لایه بتن پوششی محافظت می‌شود.

بررسی انواع این محصول

نبشی را بر اساس دو برگ خرید نحوه‌ی تولید و شکل ظاهر دسته‌بندی می‌کنند. انواع این پروفیل برحسب نحوه‌ی تولید شامل فابریک و پرسی می‌شود. درحالی‌که دسته‌بندی این مصالح بر اساس شکل ظاهری شامل دو گروه بال مساوی و بال نامساوی می‌شود. حال به توضیح مختصری در مورد هریک از این انواع می‌پردازیم.

قیمت نبشی

انواع نبشی برحسب نحوه‌ی تولید

نوع پرسی از ورق فولادی تهیه و تولید می‌شود. فرآیند تولید آن‌هم به این شکل است که ورقی را که طول آن تقریباً 6 متر است از قسمت میانی پهنای ورق خم می‌کنند سپس این ورق برش خورده به دستگاهی به نام رول فلمینگ واردشده و پس‌ازاینکه عملیات پرس روی آن انجام شد درنهایت پروفیل پرسی ما در سایز مشخص آماده‌ی بهره‌برداری است.برای ساخت پروفیل‌های فابریک ابتدا شمش فولادی یا هر فلزی که مدنظر است را در کوره حرارت می‌دهند تا ذوب شود. بعدازاینکه فلز در کوره به حرارتی ک می‌خواهیم رسید آن را طی چند گام از نورد رد می‌کنند تا کم‌کم از ضخامت آن کم شده و در مقابل به درازای آن افزوده می‌شود. در آخرین گام هم درنهایت ورق موردنظر کاملاً به شکل نهایی این محصول درآمده و تولید آن به پایان می‌رسد. تنها مرحله‌ی باقی‌مانده بریدن پروفیل‌ها به ابعاد معین و موردنظر است.

نبشی و ناودانی

وزن و قیمت نبشی  سایت آهن رسان  قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی بناب قیمت نبشی گالوانیزه در کانال آهن رسان  قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی ۵ قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی امروز قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 5 اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی بناب قیمت روز نبشی و قوطی نمودار قیمت نبش قیمت نبشی 4 سبک قیمت روز نبشی در کانال واتساپ آهن رسان  و قوطی قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی گالوانیزه قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت نبشی سه پری قیمت آهن رسان  قیمت آهن در سبزوار قیمت میلگرد در چابهار قیمت میلگرد آذر 99 کانال قیمت پروفیل قیمت قوطی در بابل ahanresan   وجود دارد.

انواع نبشی آهن رسان برحسب شکل ظاهری

پروفیل بال مساوی در نقشه‌های ساختمانی عموماً با حرف انگلیسی L نشان داده می‌شود که در انتهای آن عددی نوشته‌شده است. این عدد همان ابعاد بال این محصول است. نام‌گذاری با حرف L به علت شکل ظاهری این مصالح است. برای نمونه L100 در نقشه بیانگر یک پروفیل بال مساوی با ابعاد 100 میلی‌متر است.اگر درجایی نتوان از انواع بال مساوی به کار ببریم لازم است که از پروفیل‌های بال نامساوی استفاده کنیم. سایز و ضخامت این دسته از مصالح بسته به نیاز متغیر است و شما می‌توانید هنگام سفارش از فروشنده جدول ابعاد را بخواهید تا بتوانید برحسب آن انتخاب کنید. متریالی که برای ساخت این نوع از پروفیل‌ها استفاده می‌شود مختلف بوده و شامل ST44, ST52, ST37 هست. خوب است بدانید که اگر نوع نبشی شما بال نامساوی باشد ابعاد هر دو بال در کنار حرف L همراه با یک ستاره آورده می‌شود. برای مثال اگر در نقشه به نشان L200*300 برخورد کردید منظور نوع بال نامساوی با یک بال به سایز 200 میلی‌متر و بال دیگر به سایز 300 میلی‌متر است.