قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

نبشی و  ناودانی دوتا از محصولاتی هستند  که در دسته پرکاربردترین  محصولات در صنعت ساختمان سازی قرار دارند این  محصولات  نوعی از پروفیل ها می باشد که در دسته پروفیل باز هستند و دارای تفاوت هایی در ظاهر خود هستند .قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

نبشی آهنی

نبشی های آهنی از دو ضلع  عموبرهم  تشکیل شده اند  که از لحاظ شکل ظاهری ظاهری شبیه به  l انگلیسی دارند  و به دو صورت منفرد  و  مرکب در پروژه های ساختمانی و  صنعتی مورد  استفاده قرار می گیرند  این دسته نبشی ها انواع مختلفی دارند  که براساس شکل ظاهری نیز نام گذاری می شوند . به عنوان مثال  نبشی های بال مساوی و  بال نامساوی که در نام  گذاری ها به طول و ضخامت بال های آن توجه می شود قیمت آن براساس کارخانه سازنده و ضخامت و  کیفیت  محصول متفاوت می باشد . نوع خاصی دیگری از این محصول وجو دارد  که در بازار به فروش می رسد که به آن نبشی گالوانیزه گفته می شود  از این  محصول در مکان هایی که احتمال  خوردگی زیاد  باشد  استفاده می گردد و بیشتر در مکان هایی که دارای رطوبت بالا می باشد مورد  استفاده قرار می گیرد .

قیمت روز ورق سیاه

قیمت ورق بادامی قیمت ورق st52 وارداتی آهن رسان  قیمت ورق a516 قیمت ورق فولاد مبارکه قیمت ورق آلومینایز ورق a283 آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه 60 قیمت ورق اکسین قیمت ورق a516 قیمت روز پروفیل قوطی در مرکز آهن اصفهان قیمت اتصالات آهن قیمت هر کیلو اهن انلاین قیمتورقشیروانی قیمت ورق کفی اهن رسان قیمت آهن در کانال قیمت گذاری https://ahanresan.ir/a516/بارگذاری شده است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

برای مشاهده قیمت ناودانی در مشهد اینجا کلیک کنید.

انواع مختلف نبشی یا گوشه

به طور عمده نبشی در دو دسته تقسیم بندی می شود  و به فروش می رسد  .قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

نبشی پرسی :

نبشی پرسی به آن دسته محصولاتی گفته می شود  که از ورق فولادی ساخته شده است  یعنی با خم کردن  ورق و تبدیل آن به شکل  l مانند  پروفیل تبدیل می گردد .

نبشی فابریک :

نبشی فابریک  به آن دسته از محصولاتی گفته می شود  که از همان خط تولید کارخانه به صورت  پروفیل خارج می گردد .قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

کاربرد نبشی

از نبشی ها در مصارف مختلفی استفاده می گردد  که از جمله مهم ترین آن ها می توان موارد زیر را نام برد  :

 1. ساخت ستون ها
 2. نبشی کشی
 3. اتصال پل به ستون
 4. ساختن خرپا
 5. متصل کردنتیرآهن به بیم های باربر

معرفی ناودانی

ناودانی یا پروفیل شکل شبیه به   u انگلیسی دارد  و  از جمله دیگر مقاطع پرکاربرد فلزی می باشد و در دو  نوع  پرسی و فابریک  ساخته می شود .

ناودانی پرسی :

این ناودانی به صورت مقطع از ورق فولادی و توسط پرس تولید می گردد.قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

ناودانی فابریک :

این محصول از ابتدا به صورت مقطع U شکل با استفاده از عملیات نورد گرم تولید می شود و در بازار عرضه می گردد.این محصولات براساس شکل ظاهری به دو  نوع مشبک  و غیر مشبک  و ساده  دسته بندی می گردد  نوع مشبک  آن از ورق های گالوانیزه تولید می شود  و دارای سوراخ هایی است که در سطح آن موجود می باشد و در سازه هایی نظیر :

ساخت سازه های سبک و قفسه

مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته :

قیمت ناودانی براساس میزان ضخامت  و کیفیت آن ها با یک دیگر متفاوت است که با ورق سیاه تولید می گردد و در ساخت  پل های باربری نیز مورد  استفاده قرار می گیرد.قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

عمده کاربرد مقطع U شکل استفاده از آن در ساخت موارد زیر خلاصه می گردد :

 1. ساخت چهارچوب
 2. ماشین آلات صنعتی
 3. ساختمان سازی
 4. ساخت تجهیزات مورد نیاز در ساخت و ساز
 5. تجهیزات دریایی

این دو  مقطع در دو  نوع   u  c شکل تولید و در بازار عرضه می گردد دارای بال های مخروطی شکل نیز هستند و در دو  نوع  مقطعی c , u  که دارای بال های مواز هستند  موجود  می باشد.

این ناودانی ها با استاندارد های کلی :

که همان استاندارد های اروپا است و وزن سنگین و ضخامت بیشتری دارد  در انواع پروژه های سنگین  و صنعتی مورد  استفاده قرار می گیرد .قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

پروفیل ناودانی چیست

پروفیل ناودانی با مقطع  فولادی که از نورد بیلت هایی از جنس فولاد کربن است  ساخته می شود  و شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی و دو بالی که به صورت عمو به یک دیگر هستند و ظاهری شبیه به   u انگلیسی دارد  تشکیل شده است  . این پروفیل  با مقطع فولادی که از نورد  بیلت هایی از جنس فولاد کربن ساخته شده اند و شکل و سطح مقطع آن از یک جان  افقی و دو بال عمودی به شکل حرف  u  هستند و  زاویه های داخلی مقاطع دارای انحنای گرد می باشند که در دسته پروفیل های صنعتی و  ساختمانی با قطع باز قرار دارند .

 ناودانی ها در 3 حالت  تولید می شوند

 1. پرسی ، که توسط پرس به شکل مورد نظر تولید می شود .
 2. فابریک ، از همان اول پروسه تولید ، از خط تولید خارج می شود .
 3. به صورت ناودانی های نورد گرم و نورد سرد تقسیم بندی می شوند.

انواع ناودانی

ناودانی در ۲نوع مشبک و ساده تولید می گردد :

این سبک  ناودانی های صنعتی و ساختمانی با ورق گرم تولید می شوند  و می توانند  در صورت نیاز به صورت گرم یاسرد  گالوانیزه شوند. این  سبک ناودانی ها در سایزهای ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید و عرضه می گردد و در ارتفاع ناودانی ها که از 30 میلی متر است شروع می شود  و تا 400 میلی متر نیز ادامه پیدا می کند  و  به طور معمول چون دارای طول های متغییر است در ساخت پل ها باربر و موارد  مشابه مورد  استفاده قرار می گیرد.قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

این سبک  ناودانی از ورق گرم  که گالوانیزه شده و به صورت  سرد یا گرم تولید می گردد  در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و در ساخت  محصولاتی اعمم از :

 1. تولید قفسه های فولادی مستحکم
 2. سازه های سبک فولادی
 3. نصب سنگ بصورت خشک

و… مورد  استفاده قرار می گیرد .

ناودانی های UNP یا در اصطلاح فارسی ناودانی های اروپایی در مقایسه با سایر ناودانی هایی که در بازار موجود هستند  از وزن سنگین تری برخوردار می باشد و به طور معمول از ناودانی های اروپایی بیشتر در پروژه های بزرگ  صنعتی و  … مورد استفاده قرار می گیرد. ناودانی سنگینUNP براساس استاندارد اروپا_DIN1026 از سایز ۴۰ الی ۴۰۰ به صورت انبوه از کارخانه های کشور ترکیه به کشور وارد می گردد.قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

کاربرد ناودانی ( UNP )

قیمت ناودانی مشهد

در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ناودانی ۱۲ قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 16 اصفهان قیمت ناودانی شکفته مشهد قیمت ناودانی 8 اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت ناودان گالوانیزه قیمت آهن کیلویی قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی مشهد قیمت ناودانی اصفهان قیمت آهن در مشهد قیمت نبشی سبک 5 قیمت نبشی دست دوم دیوار قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی مشهد قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی ۱۲ قیمت ناودانی سنگین در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت ناودانی 10 اصفهان  قیمت آهن در مشهد قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت ناودانی سنگین قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت آهن دست دوم قیمت آهن اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت روز ناودانی در وبلاگ آهن رسان بارگذاری شده است.

 کاربرد پروفیل ناودانی

شکل ناودانی ها ساختاری برتر و زیبا برای پروژه های ساختمانی فراهم می کند  و این  محصول ایده آل برای فریم ها و پایه ها مورد استفاده قرار می گیرد  و در ساخت انواع :

 1. ماشین آلات
 2. اسکلت کامیون
 3. چارچوب
 4. ترمیم بناهای معماری
 5. تشکیلات دریایی
 6. ساختمان
 7. تجهیزات ساخت و ساز

و…مناسب می باشد.قیمت ناودانی ایرانیان در مشهد

پروفیل ناودانی ها بسته به کاربرد آن به انواع ” C ” و ” U ” طبقه بندی شده اند .از این رو دو استاندارد ابعادی UPE و UPN وجود دارد . UPE برای ناودانیC با بالهای موازی و UPN برای ناودانیU با بالهای مخروطی ااستفاده می شوند.