قیمت انواع لوله

قیمت لوله آهن رسان

قیمت لوله در بازار آهن بر اساس ویژگی های مختلف آن تغییر می کند به عنوان مثال قیمت لوله درزدار نسبت به قیمت لوله مانیسمان کمی ارزان تر است و قیمت لوله گالوانیزه در برابر لوله سیاه گران تر می باشد دلیل این موضوع خصوصیات فنی و مکانیکی محصولات میزان کیفیت و مقاومت آن و وزن محصول و ابعاد آن است البته عوامل بسیار زیادی هستند که بر قیمت نه تنها لوله بلکه بر قیمت تمام محصولات دیگر تأثیر غیرمستقیم و مستقیم دارند به عنوان مثال میزان تقاضا در بازار می تواند عامل افزایش و کاهش قیمت یک محصول باشد همچنین افزایش یا کاهش قیمت دلار افزایش یا کاهش قیمت مواد اولیه ضایعات آهن اسفنجی نفت و حامل‌های انرژی حمل و نقل و غیره همه بر قیمت ها تأثیر می گذارند و همین موضوع باعث التهاب و نوسانات شدید در بازار آهن به شمار می روند. خریداران آهن و لوله همواره به دنبال زمان مناسب برای خرید لوله فولادی هستند اما نمی توانند مدت زیادی را تا ارضا نشدن محصولات و پایین آمدن قیمت ها و یا ثابت شدن قیمت ها صبر کنند ما پیشنهاد می کنیم با مشاوران فروش ما تماس بگیرید تا برای خرید لوله نرخ کف بازار شما را راهنمایی کنند. در این صفحه می خواهیم در مورد انواع لوله و کاربرد هر یک با شما صحبت کنیم اطلاعات بسیار خوبی در مورد انواع لوله درزدار لوله مانیسمان کارخانه های برتر لوله سازی روش های جوشکاری لوله و خرید و فروش انواع لوله ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

قیمت لوله

انواع لوله کدام اند

  1. به طور کلی دو دسته اصلی برای انواع لوله وجود دارد لوله های فلزی و لوله های غیر فلزی
  2. به عنوان مثالی از لوله های فلزی می توان به لوله آهنی لوله فولادی لوله چدنی لوله آلومینیومی لوله مسی و غیره و مثالی از لوله های غیر فلزی شامل لوله پلاستیکی لوله شیشه‌ای لوله چوبی سفالی لوله بتنی و غیره است.
  3. اما از نظر اهمیت و کاربرد لوله های فلزی و به طور خاص لوله های آهنی و فولادی پیشتاز هستند بنابراین به طور ویژه به معرفی این لوله ها می پردازیم دو گروه اصلی برای لوله فولادی وجود دارد که از نظر روش ساخت دسته بندی می شود بنابراین می توان لوله درز داد و بدون درز را معرفی کرد.

لوله درزدار

لوله درزدار از طریق خم کردن ورق فولادی و جوش زدن لبه های آن به هم ساخته می شود همان‌طور که شما می توانید لبه های یک برگه کاغذ را به هم نزدیک کرده لوله کنید و آنها را به هم بچسبانید می بینید که محل اتصال دو لبه به صورت درز مشخص است همین موضوع باعث می شود که نام این لوله ها به نام لوله درزدار شناخته شود اگر شما برگه کاغذ را که دارای عرض کم و طول بلند باشد به صورت تسمه لوله کرده و به صورت حلزونی یا مارپیچی بپیچانید نوع دیگری از انواع لوله درزدار را می‌توانید به صورت عملی مشاهده کنید که اسپیرال نام دارد بنابراین دو نوع لوله درزدار وجود دارد لوله درز مستقیم و لوله اسپیرال درز مستقیم دارای خط جوش و درز مستقیم در طول لوله است و لوله اسپیرال دارای درز و محل جوش حلزونی و مارپیچی به دور گونه به دلیل تفاوت در روش ساخت میزان جوشکاری و استفاده از ابزار آلات مختلف قیمت لوله فولادی درز جوش و قیمت لوله اسپیرال با هم متفاوت است.

از مزیت‌های مهم لوله درزدار این است که می‌توان در سایزهای بزرگ با قطر بالا آن را تولید کرد در حالی که هزینه زیادی در بر نداشته باشد کیفیت جوشکاری در این مدل بسیار مهم است زیرا استقامت و استحکام لوله به صورت مستقیم به کیفیت جوشکاری بستگی دارد به همین دلیل برای تولید لوله درزدار و اتصالات آن با جوشکاری نیاز به ابزار آلات مناصب و کارگر ماهر است.

لوله بدون درز آهن رسان

برای ساخت لوله بدون درز که به آن لوله مانیسمان نیز می‌گویند نیاز به ورق فولادی نیست بلکه در این حالت لوله‌ها را از میله‌های فولادی به صورت فابریک در کارخانه ها به روش نورد گرم می‌سازند همچنین برای ساخت لوله از شمش های فولادی حرارت دادن آن ها در کوره ذوب و قالب گیری آن‌ها نیز استفاده می شود همان روش ریخته گری. لوله مانیسمان نسبت به لوله درزدار از کیفیت و مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است از محدودیت‌های این لوله هزینه بالا برای ساخت سایزهای بالا است بنابراین برای اینکه لوله های با سایز بالای مانیسمان صرفه اقتصادی ندارند معمولاً لوله های با قطر بزرگ را به روش درز دار تولید می‌کنند.

روش های جوشکاری لوله

برای ساخت لوله های درزدار همانطور که گفته شد روش کاری استفاده می‌شود جوشکاری لبه های ورق فولادی دو روش رایج جوشکاری وجود دارد که به جوشکاری مقاومت الکتریکی و جوشکاری زیر پودری معروف هستند.

قیمت لوله

در جوشکاری مقاومت الکتریکی از الکترود استفاده نمی شود در این مورد برای تولید لوله درزدار معمولاً ورق رول استفاده می شود ورق های روت شده باز می‌شود و از روی قرقره با غلطک های مخصوص حرکت داده شده و شکل داده می شوند محل اتصال لبه ها از میدان الکتریکی عبور داده و یک مقاومت الکتریکی ایجاد کرده و حرارت باعث ذوب شدن لبه ها و به هم جوش خوردن آن‌ها می شود.اما در روش جوشکاری زیر پودری از الکترود استفاده می شود در این روش برای تولید لوله معمولاً از ورق های شیت استفاده می شود اما ورق رول شده نیز مشکلی ندارد محل اتصال لبه ها با الکترود جوشکاری به هم متصل می شود و یک پودر مخصوص برای محافظت از جوش درز ایران ریخته می شود گاهی به جای پودر از گاز خنثی مثل آرگون نیز استفاده می گردد. قیمت لوله گالوانیزه و ضد زنگ، خرید لوله به نرخ کارخانه

لوله

قیمت لوله سیاه گازی در آهن رسان  قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آب فلزی ½ قیمت انواع لوله آب در سایت آهن رسان  قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت لوله فولادی 8 اینچ قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله گالوانیزه آهن رسان قیمت لوله قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله داربست 17 کیلویی قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت هر شاخه لوله گالوانیزه آهن رسان  قیمت لوله گالوانیزه قزوین قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آب فلزیقیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله گالوانیزه قیمت لوله آب فلزی ½  در کانال واتساپ آهن رسان قیمت هر شاخه لوله گالوانیزه قیمت لوله فولادی 8 اینچ  قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله فولادی 8 اینچ قیمت لوله آب فلزی ½  دراپلیکیشن آهن رسان قیمت لوله فولادی گالوانیزه قیمت لوله صنعتی در سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری می شود.

کارخانه های تولید کننده لوله

قیمت لوله در انواع مختلف آن با هم متفاوت است جنس لوله روش ساخت آن استاندارد ساخت و کارخانه سازنده همه بر قیمت نهایی لوله فولادی تأثیر می گذارند از مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده لوله در ایران می‌توان به کارخانه سپنتا کارخانه لوله سازی تبریز شرکت لوله اهواز شرکت لوله دقیق کاوه ایرانیان شرکت لوله سپاهان شرکت لوله ساوه و موارد دیگر اشاره کرد