بررسی قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

قیمت ورق ST52 بر اساس کارخانه سازنده ابعاد ضخامت استاندارد ساخت و روش تولید به صورت لیستی در سایت ما به صورت روزانه آپدیت می شود؛ بنابراین در هنگام خرید ورق سیاه ST52 می‌توانید این لیست را مشاهده کرده و با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا بهترین قیمت را به شما اعلام کنند.

ورق ST52 و ویژگی های آن

می توان گفت رایج ترین نوع ورق فولادی همین ورق سیاه صنعتی یعنی ST52 است. این محصول هم در ساختمان سازی و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما دلیل این استفاده و کاربرد گسترده چیست و چه چیزی باعث شده تا صنایع مختلف نسبت به این محصول علاقه نشان دهند. ویژگی های مهمی که ورق ST52 دارد باعث شده تا آن را به عنوان ورق زیربنایی صنایع و مورد استفاده در صنایع مادر و بالادستی بشناسند. نکته مهم توجه به ترکیب شیمیایی فولاد آلیاژی ST52 است. فولاد مهم‌ترین آلیاژ و محصول آهن است و در مقدار نوع و درصد عناصر سازنده ترکیب شیمیایی تفاوت هایی در انواع آن وجود دارد که به آن آلیاژهای مختلف فولاد گفته می شود. مهم‌ترین آلیاژهای فولاد شامل استیل ضد زنگ در گریدهای ۳۱۰ ۳۰۹ ۳۱۶ و ۳۰۶ همچنین استیل کربنی یا کربن استیل معمولی یا فولاد کربنی و یا فولاد آتشخوار ضد سایش و امثال این‌ها مهم‌ترین آلیاژهای پرکاربرد فولاد در صنایع مختلف به شمار می رود. دسته ای از انواع فولاد به نام فولادهای ساختمانی هستند که از ST33 شروع شده و به ST52 ختم ‌می‌شوند. در این دسته ST33 نرم ترین و ST52 سخت ترین می باشد. نرمی و سختی این آلیاژها به مقدار کربن موجود در ترکیب شیمیایی آن‌ها وابسته است در واقع ST33 کمترین کربن را در این دسته و ST52 بیشترین کربن را در این دسته دارد؛ اما ورق سیاه صنعتی و یا همان ST52 ویژگی‌هایی دارد که آن را محبوب تر و رایج تر ساخته و استفاده از آن را بیشتر کرده است این ویژگی ها شامل مقاومت بالا در برابر پیچش و همش تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی بالا همچنین قابلیت جوشکاری بالا و قابلیت پرس کاری و ماشین‌کاری بالا و قابلیت شکل دهی در حالت سرد در حد مطلوب می باشد.

قیمت ورق st52

برای درک بهتر این موضوع به سراغ ترکیب شیمیایی ورق ST52 می‌رویم تا از عناصر سازنده آن به طور دقیق مطلع شویم. در ترکیب فلز این ورق چیزی در حدود 0.045% فسفر وجود دارد این عنصر باعث افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم می‌شود. مقدار عنصر گوگرد نیز برابر با 0.045% است و نقش آن در افزایش قابلیت ماشین‌کاری ورق می باشد توجه داشته باشید که گوگل اثری بر استحکام کششی ندارد. مقدار عنصر سیلیسیم در ورق ST52 حدود 0.55% است و باید بدانید که این عنصر مهم‌ترین عضو برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد می باشد. عنصر منگنز که سهم بزرگی در ترکیب شیمیایی فولاد ST52 دارد در حدود 1.60% است و برای افزایش سختی افزایش نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد و افزایش سختی پذیری آن می باشد. عنصر کربن همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد رابطه عکسی با قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری دارد پس هر چه مقدار کربن کمتر باشد قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری افزایش می‌یابد و فولاد نرم تر می شود.

خواص مکانیکی ورق سیاه صنعتی که از عناصر سازنده آن ناشی می شود به صورت زیر است.

چگالی برابر است با ۸ گرم بر سانتی متر مکعب. دمای تمپر و سخت شدن برابر است با ۸۱۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد. دمای فورجینگ برابر است با ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد ضریب الاستیسیته برابر است با ۲۱۰ و درصد زیاد طول شکست برابر است با ۲۲.

کاربرد ورق ST52 آهن رسان

با ویژگی ها و خواص مکانیکی ورق ST52 آشنا شدید حالا می‌توانید کاربردهای آن را در صنایع مختلف حدس بزنید. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد ST52 به عنوان ورق ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد اگر در میان انواع ورق های ساختمانی بخواهیم اولویت بندی کنیم و ورق ST37 و ST52 اولویت بالاتری دارند البته ورق استیل st44 نیز از ویژگی‌های بسیار خوبی برای این نوع کاربرد برخوردار است. از نظر چگالی ST52 سبک تر است بنابراین اگر قرار باشد وزن ساختمان و یا سازه به کمترین حد خود برسد، بهتر از ازرق ST52 استفاده شود؛ اما به خاطر مقدار ناچیز تفاوت کربن و خاصیت جوشکاری و جوش پذیری ورق ST52 و ST37 معمولاً برای کاربردهای ساختمانی از ورق سیاه معمولی یا ST37 استفاده می شود. ورق سیاه معمولی در گریدهای یک دو و سه با سه کیفیت متفاوت ساخته می‌شود که نوع سوم آن در برخی از صنایع غیر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما ورق ST52 بیشتر کاربردهای صنعتی و سنگین دارد و در کاربردهای ساختمانی و سازها نیز می توان از آن استفاده کرد. قیمت ورق ST52 بسیار نزدیک به قیمت ورق سیاه معمولی است برای تعیین قیمت و خرید و فروش این محصول وزن ضخامت ابعاد استاندارد ساخت کارخانه سازنده تأثیر زیادی دارند به طور خلاصه ورق سیاه صنعتی مورد استفاده در ساختمان سازی پروژه های سازه و عمرانی ساخت دستگاه های صنعتی دیواره دستگاه ها و ماشین آلات سنگین شاسی ماشین آلات جرثقیل بازوی بیل مکانیکی ساخته پل و قطعات موبایل مورد استفاده قرار می گیرد.

 ورق صنعتی محبوب

مشخصات ورق  st52آهن رسان  قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 چیست قیمت ورق st52 اکسین اهواز ورق st52 کاویان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق st37 در کانال تلگرامی آهن رسان  ورق ضد سایش st52 قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت ورق روغنی آهن ورق st52 کاویان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق st52 اکسین اهواز ورق st52 چیست قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورقد st52 درپیج اینستاگرام آهن رسان  ورق st52 3 قیمت ورق st52 اکسین اهواز قیمت ورق st37 ورق st52 اصفهان ورق st52 چیست قیمت ورق آهن نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق آهن روغنی در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت ورق اکسین st37 قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت محصولات فولاد مبارکه وزن و قیمت ورق آهن ahanresan  می باشد.

قیمت ورق st52

خرید ورق ST52 به قیمت کارخانه از آهن رسان

این روزها شاهد نوسان قیمت شدید در بازار آهن آلات هستیم این نوسان قیمت چند فاکتور مهم نشأت می گیرد یکی از عوامل مهم در تغییر قیمت انواع محصولات فولادی نرخ دلار و قیمت انواع ارز خارجی است قیمت نفت تأثیر بسزایی بر قیمت انواع ورق فولادی دارد بعلاوه میدانیم که قیمت مواد اولیه در کارخانه ها بسیار مهم است بر قیمت محصولات فولادی تولید شده تاثیر می‌گذارد این مواد اولیه می‌تواند شامل انواع شمش فولادی گندله آهن اسفنجی آهن قراضه و مواد اولیه دیگر باشد همچنین قیمت حمل و نقل به صورت غیرمستقیم و مستقیم بر قیمت مواد و محصولات آهنی و فولادی همچون ورق سیاه تأثیر می گذارد همواره میزان تقاضا در بازار و قیمت تمام محصولات تأثیرگذار بوده است هرچه میزان تقاضا بالا باشد قیمت بالا می رود موضوعات دیگری هم هستند که به صورت حاشیه بر قیمت ورق سیاه تأثیرگذار هستند به عنوان مثال شرایط آب و هوایی و فصلی و شرایط سیاسی منطقه و جهان می تواند قیمت ورق ST52 را تحت تأثیر قرار بدهد بنابراین می بینیم که مسائل و موضوعات مختلفی هستند که قیمت‌های محصولات آهنی و فولادی را تغییر می دهند و بازار را دچار نوسان می‌کنند این موضوع نشان می دهد که خریدار و مصرف کننده باید دقت بالایی در هنگام خرید ورق فولادی و محصولات دیگر داشته باشند تا در دام سودجویان نیفتاده و محصول خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه نمایند برای مشاهده لیست قیمت روزانه ورق ST52 و خرید آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.