امید به زندگی فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه حفره داغ از سال 1742 وجود داشته است. در حدود 280 سال از زمانی که یک شیمی دان فرانسوی به نام پل ژاک مولین برای اولین بار فرآیند گالوانیزه را توصیف کرد ، سازندگان و مهندسان ساخت و ساز در سراسر جهان شواهد عظیمی در مورد دوام فولاد گالوانیزه.  لوله کشی  LCETED اما سوال میلیون دلاری – یا بسته به اندازه پروژه شما ، شاید سوال 10 میلیون یا 100 میلیون دلاری – فولاد گالوانیزه چه مدت دوام دارد؟ASTM International ، که قبلاً به عنوان انجمن آمریکایی آزمایش و مواد شناخته می شد ، پاسخ دقیقی برای این س criticalال مهم دارد.

امید به زندگی فولاد گالوانیزه

زمان انجام اولین نگهداری

Time to First Maintenance یا TFM به صورت زنگ زدگی در 5 درصد از سطح فولاد گالوانیزه تعریف می شود. در این مرحله ، 95 درصد از سطح فولاد هنوز با روی پوشانده شده است اما نگهداری پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی ساختار لازم استTFM از نظر ضخامت پوشش روی روی فولاد در طی فرآیند گالوانیزه و از نظر شدت آلودگی در جو که فولاد گالوانیزه در معرض آن است ، متفاوت است. روی نازک از محافظت کمتری برخوردار است.قیمت نبشی اسپیرال در تهران آلودگی هوای صنعتی روی را سریعتر از بین می برد ، اما نه خیلی سریع..

  1. ASTM استاندارد A123 به هر فولاد گالوانیزه با ضخامت بیش از 1/4 اینچ نیاز دارد تا با حداقل 3.9 میلی متر روی پوشش داده شود. طبق نمودار Time to First Maintenance ، فولادی که با این ضخامت روی تیمار شده باشد ، بسته به محیط ، فقط پس از دهه ها سرویس به TFM می رسد. (در اینجا “محیط” به کیفیت نسبی هوا اشاره دارد.)
  2. TFM برای فولاد گالوانیزه استاندارد در یک محیط صنعتی 72 تا 73 سال است. نمونه ای از یک محیط صنعتی شامل نیوآرک ، آتلانتا و هوستون است.
  3. TFM برای فولاد گالوانیزه استاندارد در یک محیط گرمسیری دریایی 75 تا 78 سال است. نمونه هایی از یک محیط دریایی گرمسیری میامی و مازاتلان است.
  4. TFM برای فولاد گالوانیزه استاندارد در یک محیط معتدل دریایی 86 سال است. نمونه هایی از محیط های دریایی معتدل سیاتل و چارلستون ، کارولینای جنوبی هستند.
  5. TFM برای فولاد گالوانیزه استاندارد در یک محیط حومه 97 سال است. نمونه هایی از یک محیط حومه ای شامل مینیاپولیس و اورلاندو است.
  6. TFM برای فولاد گالوانیزه استاندارد در یک محیط روستایی بیش از 100 سال است. نمونه هایی از یک محیط روستایی شامل فارگو ، داکوتای شمالی و لاس کروسس ، نیومکزیکو است.

در مکانهایی با حداقل آلودگی هوا ، فولاد گالوانیزه برای یک قرن کامل یا بیشتر نیازی به نگهداری نخواهد داشت! و از آنجا که نمودار زمان نگهداری برای اولین بار بر اساس داده های جمع آوری شده از دهه 1920 است ، چگونه از ورق گالوانیزه برای پروژه های روزمره استفاده می شود قبل از پیشرفت های اساسی در کیفیت هوا ، این برآورد طول عمر برای فولاد گالوانیزه که برای ساخت و ساز در قرن بیست و یکم استفاده شده است ، محافظه کارانه خواهد بود.

هوای تمیزتر = طول عمر بیشتر = بازگشت سرمایه بالاتر

فولاد گالوانیزه یک ماده ساختمانی برای طولانی مدت است. طول عمر فولاد گالوانیزه آنقدر خوب مستند است که برنامه ریزان مالی می توانند TFM مورد انتظار را در مدل های بازگشت سرمایه خود برای سایت های مختلف و هزینه های مختلف املاک و مستغلات ایجاد کنند. طول عمر فولاد گالوانیزه ممکن است ROI قابل قبولی در ساخت و ساز در مکانی با آلودگی زیاد ایجاد کند ، اما ممکن است فولاد گالوانیزه ROI طولانی مدت را در سایت های دارای آلودگی کم توجیه کند که برنامه ریزان مالی می توانند آن را دیدنی و جذاب ببینند.

قیمت روز ورق آهنی

لیست آهن فروش اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت تناژ آهن قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمت آهن ساختمان سازی آهن فروشی اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت ورق st52 وارداتی ورق a283  آهن رسان بهhttps://ahanresan.ir/a283/ نشانی  قیمت ورق آهن قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق بادامی قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق a516آهن رسان به آدرس https://ahanresan.ir/a516/بارگذاری شده است.

چه چیزی باعث می شود که فولاد گالوانیزه دوام داشته باشد

با ادعای تولید کنندگان با استفاده از سایر فرآیندهای محافظ که محصولات آنها به اندازه فولاد گالوانیزه دوام دارند ، گمراه نشوید. این ادعاها بر اساس آزمایش های کوتاه مدت است ، که معمولاً شامل قرار گرفتن در معرض فولاد در برابر نمک پاششی است ، که به اندازه کافی طولانی نیست و نمی تواند داده هایی را در مورد سه روش محافظت از فولاد گالوانیزه در برابر خوردگی بدست آورد:

محافظت از سد. روی یک پوشش محافظ مولکولی متراکم بر روی فولاد ایجاد می کند. رنگ سوراخ های سوزنی ایجاد می کند که آن را در معرض خوردگی زیر فیلم قرار می دهد. روی یک پوشش مداوم را حفظ می کند که عمر فولاد زیر آن را 25 تا 40 برابر افزایش می دهد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

محافظت کاتدیک. زنگ زدگی یک فرآیند الکتروشیمیایی است. فلزات الکترون ها را به اکسیژن اهدا می کنند تا اکسید ایجاد کنند. به عنوان مثال آهن ، الکترونها را به اکسیژن اهدا می کند تا اکسید آهن یا زنگ زدگی ایجاد کند ،اجزای اصلی در ساختمانهای فلزی پیش مهندسی شده چیست  یعنی مگر اینکه جریان الکتریکی آن را از تعامل با آهن باز دارد. وقتی روی در تماس فیزیکی با آهن است ، جریان الکتریکی کمی ایجاد می کند که در روند خوردگی تداخل ایجاد می کند. روی از آب ، اسیدها و نمک محافظت می کند.

محافظت از پتینه. حتی روی هنگام قرار گرفتن در معرض هوا به آرامی دچار خوردگی می شود. اثر متقابل روی و اکسیژن موجود در هوا ، لایه نازکی از هیدروکسید روی ژل مانند ، لغزنده و چسبناک را تشکیل می دهد. با خشک شدن هیدروکسید روی ، با دی اکسید کربن موجود در هوا برهم کنش می کند و ترکیبی سنگ مانندتماس با ما  به نام کربنات روی ایجاد می کند. بلورهای کربنات روی یا پتینه ، لایه دیگری از محافظت از فولاد زیر آنها را ایجاد می کند.

قیمت ورق آهن رسان

آهن آنلاین قیمت ورق در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت و وزن ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه چیست ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه رنگی قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه شیروانی ورق گالوانیزه ارزان قیمت پروفیل آهن پرایس آرشیو قیمت آهن قیمت ورق سیاه آهن پرایس فولاد پرایس کانال اهن پرایس تحلیل قیمت فولاد در پیج اینستاگرام آهن رسان قیمت آهن در شیراز افزایش قیمت فولاد قیمت آهن اصفهان آهن فروشی اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان آهن آنلاین بهترین پروفیل آهن قیمت روز آهن در بیرجند مراکز فروش آهن در تهران قیمت آهن در سبزوار استعلام آهن خرید اهن الات از برند آهن رسان بهینه مهرگان کارخانه قیمت آهن در شیراز سایت های فروش آهن کانال آهن فروشان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

آزمایش های نمک پاش 

فولاد را دائما مرطوب نگه می دارد ، بنابراین حداقل برای مدت زمان آزمایش ، محافظ محافظ هرگز تشکیل نمی شود. در کاربردهای دنیای واقعی ، لایه محافظ پتینه فقط پس از شش تا دوازده ماه در معرض t ظاهر می شود